• Polski
  • English
16-24 października 2022

Svetozar Ivanov

Artysta Steinwaya wielokrotnie występował z recitalami i koncertami z orkiestrą na całym świecie. All Music Guide i Fanfare Magazine entuzjastycznie ocenili jego ostatnie solowe płyty CD; płytę „Naked Tango” nazwano „niezwykle oryginalną, poruszającą, osobistą i absorbującą muzycznie”, a jego „Vers la flamme” „zostało zagrane z aplauzem, rozmachem i pełnym przekonaniem” Odnosząc się do płyty „Echo”, jeden z recenzentów napisał: „Najbardziej charakterystycznym darem Ivanova jako pianisty jest jego zdolność do pełnego zaangażowania nas w jego interpretację, co daje nam wrażenie, iż odkrywamy jakąś niesamowitą tajemnicę”. Najnowszy album Svetozara Ivanova „Dream Images” został opisany przez Fanfare Magazine jako „wspaniały i fascynujący; pokaz czystego muzycznego piękna, pozbawiającego tchu”.

Artysta występował w Carnegie, Merkin i Steinway Hall w Nowym Jorku, Salle Gaveau w Paryżu, Splendor i Bethaniënklooster w Amsterdamie, Guildhall, Royal College i Goldsmith w Londynie, Mozarteum w Salzburgu, Salonie Razumovsky w Wiedniu, Salonie Chritophori i DDR Radio w Berlinie, RNCM w Manchesterze, Royal Academy of Music w Danii, RCS w Pradze, Sequoia Concerts w San Francisco, a także podczas licznych serii koncertów na uniwersytetach w całych Stanach Zjednoczonych.

Svetozar Ivanov jest szczególnie znany z oryginalnych projektów, łączących ze sobą różne fromy sztuki (filmy dokumentalne, filmy artystyczne, animacje, poezja, opowiadania, taniec na żywo, obrazy, światła). Jego najnowsze DVD „Perpetual Tango” będące syntezą muzyki, ruchu, multimediów zostało wydane przez wytwórnię Naxos w 2018 roku.

Svetozar Ivanov jest profesorem fortepianu na Uniwersytecie Południowej Florydy, prowadził również klasy fortepianu podczas Green Mountain Chamber Music Festival w Vermont, Brancaleoni International Music Festival we Włoszech, Prague Piano Festival w Czechach.