• Polski
  • English
15-23 października 2023

O Festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa to pierwsze wydarzenie kulturalne w Krakowie, w całości poświęcone muzyce fortepianowej. Istotą Festiwalu jest prezentowanie mistrzów fortepianu, obok których występują młodzi, stojący u progu wielkich karier laureaci największych Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych: Chopinowskiego w Warszawie, Van Cliburna w Fort Worth, Czajkowskiego w Moskwie. Festiwal zachęca elitę światowej pianistyki, do przyjazdu i występów w Krakowie.

Kraków, to miasto, z którego wywodzą się wielkie polskie tradycje pianistyczne. Festiwal jest organizowany przez młodą generację pianistów, absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Powołane w tym celu Stowarzyszenie postawiło sobie za cel wskrzeszenie krakowskich tradycji, nadając im nową, świeżą, i międzynarodową szatę artystyczną.

Swoimi występami zaszczycają nas wybitni artyści, którzy przyjeżdżają do Krakowa z całego świata, aby w magicznej atmosferze naszego miasta oczarować krakowską publiczność poruszającymi interpretacjami dzieł muzyki fortepianowej.

Życząc wielu artystycznych wzruszeń,
Z wyrazami szacunku,

dr hab. Marian Sobula
Dyrektor Artystyczny Festiwalu