• Polski
  • English
8 - 22 października 2017

Program

ArtystaData i godzinaMiejsce koncertuProgram
Antonio Soria (Hiszpania) 08 października 2017
(niedziela)
godz. 19:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8Program: M. de Falla, M. Ravel, E. Granados
Więcej

M. Blasco de Nebra – Sonata nr 1
Adagio
Presto

E. Granados – Escenas románticas (Sceny romantyczne)
nr 1 Mazurka
nr 2 Berceuse
nr 3 Lento con extasis
nr 6 Epílogo

F. Mompou – Pájaro triste (Smutny ptak)

R. Viñes – Menuet spectral

M. Ravel – Oiseaux tristes z cyklu Miroirs (Smutne ptaki)

M. de Falla – Mazurka

J. Turina – Fiesta en San Juan de Azanalfarache

X. Montsalvatge – Habanera from Tres Divertimentos sobre temas de autores olvidados

A. Moya – Aquelarre dedicated to Antonio Soria
Adagio misterioso – Andantino

 

Antonio di Cristofano
(Włochy)
10 października 2017
(wtorek)
godz. 19:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8Program: F. Chopin, S. Prokofiew
Więcej

J. Brahms – Klavierstücke op. 118
nr 1 – Intermezzo
nr 2 – Intermezzo
nr 3 – Ballada

F. Chopin – Polonez cis-moll op. 26 nr 1
Polonez-Fantazja op. 61

***

A. Skriabin – I Sonata op. 6
I. Allegro con fuoco
II. Adagio
III. Presto
IV. Funèbre

S. Prokofiew – I Sonata f-moll op. 1
Allegro – Meno mosso – Piu mosso – Meno mosso

Francesca Carola (Włochy) 13 października 2017
(piątek)
godz. 19:00
Willa Decjusza
ul. 28 Lipca 1943 Roku 17a
Program: L. van Beethoven, R. Schumann
Więcej

L. van Beethoven – Sonata op. 111
I. Maestoso – Allegro con brio ed appassionato
II. Arietta: Adagio molto semplice cantabile

W. A. Mozart – Sonata D-dur KV 576
I. Allegro
II. Adagio
III. Allegretto

***

R. Schumann – Etiudy symfoniczne op. 13

Robert Andres
(Chorwacja/Portugalia)
15 października 2017
(niedziela)
godz. 18:00
Pałac Biskupa Erazma Ciołka
ul. Kanonicza 17
Program: W. A. Mozart, C. Debussy, F. Liszt
Więcej

W. A. Mozart – Fantazja d-moll KV 397
Sonata D-dur KV 284
I. Allegro
II. Rondeau en Polonaise: Andante
III. Andante (Temat z wariacjami)

D. Pejačević (1885-1923) – Dwa Intermezza op. 38
nr 1 Fis-dur
nr 2 Es-dur
Humoreska op. 54a

***

C. Debussy – Images Zeszyt I
I. Reflets dans l’eau
II. Hommage à Rameau
III. Mouvement

F. Liszt – Les cloches de Gèneve (Dzwony Genewy)
Harmonies du soir (Harmonie wieczorne)

F. Busoni – Introdukcja i Capriccio (Paganinesco)

Martin Kasík (Czechy) 17 października 2017
(wtorek)
godz. 19:00
Teatr Variété
ul. Grzegórzecka 71
Program: L. Janacek, F. Chopin
Więcej
L. Janacek – Po zarostlém chodníčku (Na zarośniętej ścieżce) Zeszyt 1
B. Martinu – Trzy tańce czeskie
I. Obkrocak
II. Dupak
III. Polka
***
F. Chopin – 2 Nokturny Op. 27
nr 1 cis-moll
nr 2 Des-dur
Sonata h-moll op. 58
I. Allegro maestoso
II. Scherzo: Molto vivace
III. Largo
IV. Finale: Presto non tanto; Agitato
Michel Bourdoncle (Francja) 20 października 2017
(piątek)
godz. 19:00
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
Program: L. van Beethoven, S. Prokofiew
Więcej
J. S. Bach/J. Brahms – Chaconne na lewą rękę
L. van Beethoven – Sonata c-moll op. 13 „Patetyczna”
I. Grave – Allegro di molto e con brio
II. Adagio cantabile
III. Rondo. Allegro
***
F. Liszt – Dolina Obermana
S. Prokofiew – VII Sonata op. 83
I. Allegro inquieto
II. Andante caloroso
III. Precipitato
Lorenzo di Bella (Włochy) 22 października 2017
(niedziela)
godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8Program: F. Liszt, R. Schumann
Więcej

D. Scarlatti – Sonaty L 413 and L 422

F. Chopin – Ballada g-moll op. 23

F. Liszt – Ballada nr 2 h-moll

***

R. Schumann – Kreisleriana op. 16

F. Liszt – Parafraza koncertowa na temat z opery Verdiego „Rigoletto” S434

WSTĘP WOLNY