• Polski
  • English
15-23 października 2023

Schiavo Marchegiani Piano Duo (Włochy)

 18 października 2023 (środa) godz. 19:00 Aula Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego „Florianka” Program: J.S. Bach, W.A. Mozart, F. Schubert, J. Brahms, G. Rossini więcej

Panowie Schiavo i Marchegiani cieszą się dużym uznaniem publiczności i krytyków za osobowość muzyczną, wielką ekspresję i naturalność, piękno brzmienia, intensywność i porażającą energię swoich występów.

Równolegle z międzynarodową działalnością koncertową solową, od 2006 roku koncertują razem na całym świecie wykonując setki koncertów w najbardziej prestiżowych salach i festiwalach, m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Goldener Saal w Musikverein i Konzerthaus w Wiedniu, Mozarteum w Salzburgu, Filharmonia i Konzerthaus w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu, Beethoven-Haus w Bonn, Smetana Hall w Pradze, Ermitage Theatre w St. Petersburgu, Suntory Hall w Tokio, Sao Paulo Hall w Brazylii oraz w Rzymie, Paryżu, Zurychu, Londynie, Lublana, Sofia, Stambuł, Helsinki, Moskwa, Montreal, Waszyngton, Meksyk, Montevideo, Astana, Hongkong, Bangkok, Johannesburg, Pretoria, Singapur itp.

Ich olśniewająca kariera uczyniła ich stałymi gośćmi z najbardziej prestiżowymi orkiestrami, takimi jak: Royal Philharmonic Orchestra, Berliner Symphoniker, Budapeszteńska Orkiestra Symfoniczna, Praska Orkiestra Symfoniczna Radia, Orkiestra Filharmonii w Sofii, Orkiestra Kameralna w Madrycie, Orkiestra Symfoniczna w Stambule, Orkiestra Symfoniczna Nowego Jorku, Orkiestra Symfoniczna Miasta Meksyk, Orkiestra Symfoniczna w Johannesburgu.

Nagrywali dla krajowych kanałów telewizyjnych i radiowych we Włoszech, Niemczech, Czechach (na żywo z Sali Dvořáka), Szwajcarii (RTS), Bułgarii, Rosji, Meksyku, Hongkongu itp.

Pan Schiavo i pan Marchegiani są artystami Decca. W 2014 roku wytwórnia Decca wydała ich pierwszą płytę, w całości dedykowaną Franzowi Schubertowi, która zebrała znakomite recenzje krytyków. W 2018 roku Decca wydała drugą płytę CD zatytułowaną „Dances” zawierającą 21 tańców węgierskich i 16 walców op. 39. W styczniu 2020 roku Decca wydała swoją najnowszą płytę CD zawierającą Koncerty na dwa fortepiany i orkiestrę Mozarta K. 242 i K. 365 oraz Koncert na fortepian na 4 ręce Kozelucha nagrany w Londynie z Royal Philharmonic Orchestra. Ich ostatnim projektem nagraniowym są Dzieła Wszystkie Mozarta na fortepian na 4 ręce nagrane w Mozarteum w Salzburgu i wydane przez Decca w latach 2021 i 2023.

Od 2022 roku współpracują ze słynnym aktorem Michele Placido przy spektaklu „Sobowtór. Życie publiczne i prywatne Franza Schuberta, muzyka”, napisany przez Stefano Valanzuolo.

Sergio Marchegiani i Marco Schiavo studiowali u znakomitych muzyków, takich jak Ilonka Deckers Küszler, Alexander Lonquich, Bruno Canino, Franco Scala, Aldo Ciccolini i Sergei Dorenski. Uczą w konserwatoriach w Alessandrii i Potenzy i cieszą się dużym zainteresowaniem na kursach mistrzowskich oraz w jury konkursów pianistycznych na całym świecie.

www.duoschiavomarchegiani.it