• Polski
  • English
15-23 października 2023

Sergio Marchegiani & Marco Schiavo duo

„Duet fortepianowy Schiavo-Marchegiani udowadnia jak ekscytujące jest wspólne interpretowanie muzyki”; „Dzięki nim przeżyliśmy doskonałą noc muzyczną”; są pianistami o niesamowitej kulturze dźwiękowej… wykonanie utworów Schuberta było genialne, szlachetne i niezwykle oryginalne”.

Schiavo i Marchegiani są wysoko cenieni przez publiczność i krytyków za ich osobowość artystyczną, ekspresję i naturalność gry, piękno dźwięku oraz energię koncertów.

Równolegle do solowej działalności koncertowej, od 2006 roku występują razem na całym świecie, wykonując setki koncertów w najbardziej prestiżowych salach i podczas prestiżowych festiwali, m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Goldener Saal w Musikverein i Konzerthaus w Wiedniu, Mozarteum w Salzburgu, Filharmonii (Grosser Saal) i Konzerthaus w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu, Beethoven Haus w Bonn, Salach Smetany i Dvořáka w Pradze, Sali Verdiego w Mediolanie, Suntory Hall w Tokio, Teatrze Solis w Montevideo, Sali Sao Paulo w Brazylii, a także w Rzymie, Paryżu, Zurychu, Londynie, Moskwie, Sankt Petersburgu, Montrealu, Toronto, Waszyngtonie, Meksyku, Baku, Astanie, Hongkongu, Bangkoku, Singapurze itd. W 2013 roku zadebiutowali na prestiżowym Festiwalu Ravello, wykonując Koncert Mozarta na dwa fortepiany i orkiestrę K. 365.

Wystepują z najbardziej prestiżowymi orkiestrami, takimi jak Berliner Symphoniker, Budapest Symphony Orchestra, New York Symphonic Orchestra, Mexico State Symphony Orchestra, Istanbul Symphony Orchestra, Prague Chamber Orchestra, Thailand Philharmonic Orchestra, Madrid Chamber Orchestra i Azerbaijan State Symphony Orchestra. Niedawno wystąpili z Praską Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Sali Dvořáka; koncert ten był transmitowany na żywo przez Czeskie Narodowe Radio, a następnie przez włoskie RAI3. Ich koncerty rejestrowane były także przez inne ważne krajowe stacje telewizyjne i radiowe w Niemczech, Bułgarii, Rosji, Meksyku, Hongkongu, itp.

W 2014 roku wytwórnia Decca wydała pierwszą płytę poświęconą w całości Franzowi Schubertowi, która zdobyła znakomite recenzje krytyków oraz pięć gwiazdek magazynu Amadeus.

Studiowali u wielkich muzyków, takich jak Ilonka Deckers Küszler, Alexander Lonquich, Bruno Canino, Franco Scala, Aldo Ciccolini czy Sergiusz Doreński.

Wykładają w Konserwatoriach w Alessandrii i Potenzy oraz są zapraszani do prowadzenia kursów mistrzowskich i jako członkowie jury konkursów na całym świecie (Hiszpania, Serbia, Turcja, Stany Zjednoczone, Meksyk, Kazachstan, Japonia, Australia, Brazylia, itp.)