• Polski
  • English
15-23 października 2023

Nicolas Bourdoncle (Francja)

NICOLAS-BOURDONCLE-950x633Urodził się w 1998 roku w Aix-en-Provence we Francji. Nicolas Bourdoncle rozpoczął studia pianistyczne pod okiem ojca, Michela Bourdoncle, w Konserwatorium „Darius Milhaud” w Aix-en-Provence. Następnie był uczniem Konserwatorium „Pierre Barbizet” w Marsylii, gdzie pracował z Erikiem Berchot.
W 2012 roku Nicolas zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hanoi, w Wietnamie.
Brał również udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Bernarda Flavigny, Daniela Wayenberga, Dominique Merlet, Roque Carlos Alsina, Dang Thai Sona, Frédérica Aguessy’ego, Michela Bourdoncle, Jean-Marca Luisada, Konstantina Lifshitz i Vladimira Viardo. Jego debiut z orkiestrą miał miejsce w 2009 roku; Nicolas wystąpił z orkiestrą Filharmonii w Odessie.
W bieżącym roku uzyskał dyplom z najwyższym wyróżnieniem w Conservatoire National Superieur de Musique w Paryżu, gdzie studiował z Rogerem Muraro i Isabelle Dubuis.
Koncertuje we Francji, Rumunii, Włoszech, Słowenii, Hiszpanii, Rosji, Polsce, Mołdawii, Armenii, Wietnamie, Meksyku i Brazylii, bierze udział w wielu festiwalach, zarówno jako solista jak i kameralista.